Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Uzyskanie dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczną to możliwość pozyskiwania energii z alternatywnego źródla w rozsądnej cenie. Możesz otrzymać nawet do 5000zł!

Coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych decyduje się na instalacje paneli fotowoltaicznych. Powód jest prosty – alternatywne źródło energii i stosunkowo szybki zwrot z inwestycji. Można powiedzieć, że same korzyści. Teoretycznie tak – pozostaje jednak kwestia optymalnego przeprowadzenia całej transakcji. W tym celu warto wykorzystać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest program „Mój prąd”, którego celem jest zwiększenie liczby instalacji słonecznych na dachach polskich domów o… bagatela 200 tysięcy – jak wynika z szacunków ministerstwa środowiska i energii.

Na co można przeznaczyć pieniądze z programu „Mój prąd”? Ile można otrzymać?

Co do zasady pieniądze z programu mogą być przeznaczane na zakup instalacji fotowoltaicznej, czyli produkcji energii elektrycznej, która pochodzi ze słońca. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego ilość kilowatów potrzebnych do zasilenia energią całego gospodarstwa domowego wynosi 5,5 kW. Uśredniony koszt takiej inwestycji to 25,6 tysięcy złotych (ok. 5 tys. zł/kW). Z programu „Mój prąd” można otrzymać około 5 tysięcy złotych dotacji, co stanowi około 20% nakładów inwestycyjnych.

Dla kogo przeznaczone jest dofinansowanie na zakup paneli fotowoltaicznych 2020?

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne 2020 mogą wykorzystać wyłącznie osoby fizyczne, które planują inwestycje o mocy od 2 kW do 10 kW. Dotacja z programu „Mój prąd” pozwala na pokrycie do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej, jednak górną granicą przyznania dotacji jest 5000zł. Można zatem założyć, że większość osób otrzyma maksymalne dofinansowanie, bo w większości przypadków koszt instalacji fotowoltaicznej to 10 tysięcy złotych. Resztę można uzupełnić np. wykorzystując kredyt na fotowoltaikę.

Jaka ilość dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne została do tej pory przyznana?

Od momentu uruchomienia programu – w grudniu 2019 roku, NFOŚiGW wypłacił dotacje pierwszym 6,5 tys. rodzin. Następne 7 tys. wniosków zostało już pozytywnie rozpatrzonych, a kolejne 5,4 tys. czeka w kolejce do rozpatrzenia. Istotnym jest, że czas od momentu złożenia kompletnego wniosku do momentu wypłaty świadczenia to w większości przypadków zaledwie tydzień.

Chcesz założyć instalacje z dotacją? Skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy są zainteresowani montażem instalacji fotowoltaicznej. Chętnie doradzimy i podpowiemy jaką instalacje najlepiej wybrać – wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie. Jeśli wciąż się wahasz to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opisujemy 6 powodów, dla których warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczną.

 

Inne nasze usługi

montaz paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych

Z której strony domu dokonać montażu paneli fotowoltaicznych? Powierzchnia paneli fotowoltaicznych musi być duża, aby efektywnie działać. W końcu do uzyskania 1 kW mocy szczytowej potrzebne są ogniwa o powierzchni blisko 7m2. To powód, dla którego tak niewiele osób decyduje się na instalacje ich na działce obok domu – zazwyczaj w tym miejscu zajmują zbyt […]

fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm – dlaczego warto? Dzięki rozwojowi techniki pozwalającej na pozyskiwanie energii ze Słońca oraz korzystne zmiany w prawie, które ułatwiają firmom i osobom prywatnym budowę własnych instalacji fotowoltaicznych, fotowoltaika dla firm zyskuje znaczenie. W Polsce w najbliższym czasie prawdopodobnie wzrosną ceny węgla. Jednocześnie wzrosną również koszty surowców i koszty emisji CO2 ze względu […]

kredyt na fotowoltaike

Kredyt na fotowoltaikę

Kredyt na fotowoltaikę – dlaczego warto? Coraz więcej osób decyduje się wybrać kredyt na fotowoltaikę. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Przede wszystkim jest to inwestycja, która w długim horyzoncie czasowym jest bardzo opłacalna, co skłania osoby prywatne do podjęcia ryzyka związanego z pozyskaniem finansowania. Jednocześnie z roku na rok rośnie popularność fotowoltaiki […]

© Copyright 2019, wszystkie prawa zastrzeżone Fotowoltaika Bielsko Realizacja Re Bena Gesta